manual automatic blow moulding machine factory and manufacturers | Bengo

прирачник автоматска удар калапи

Краток опис:

Main Bread: PLC: Delta(Taiwan) / Xinje( Wuxi) HMI Screen: Winview (Taiwan) Blowing Cylinder: Sanhuan (China) Valve: Airtack (Taiwan) Mould opening & Closing Cylinder: Airtac (Taiwan) Revolve Cylinder: Airtac (Taiwan) Main drive mode:By Cylinder from Airtac (Taiwan) Company patent cylindrical direct-flow valve is used by our compressors. The valve is made from the stainless steel belt imported from Sweden and it is free from fracture during the working life. The piston of our air compre...


 • ФОБ Цена: USD5,000 - 35.000 / Set 
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Набавка Способност: 20sets / 30days
 • Порт: Ningbo / Шангај / Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T & L / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  31 [1]

  Главната Леб:
  PLC: делта (Тајван) / Xinje (Wuxi) HMI екран: Winview (Тајван)
  дува Волумен: Sanhuan (Кина) вентил: Airtack (Тајван)
  Мувла отворање и затворање на цилиндрите: AirTac (Тајван) Revolve Волумен: AirTac (Тајван )
  режим главниот диск: Со цилиндар од AirTac (Тајван)

  32 [1]

  Компанијата патент цилиндричен вентил директно проток се користи од страна на нашите компресори. На вентилот е направен од нерѓосувачки челик лента увезени од Шведска и е ослободен од фрактура во текот на работниот живот.

  Клипот на нашиот воздух компресор aplies интегрален фрлија хром позлата прстен, работниот век е продолжен за 3 до 4 пати.

  уникатен компресор dymanic балансирање технологија на компанијата. Вибрациите е само една четвртина од светски стандард.

  целиот воздух compessor на прифаќа тркалачки лежишта без лого школка (се состои од поврзување прачка).

  За да се обезбеди безбедност и сигурност на воздушниот компресор, принципот вишок дизајн е донесена и се преземени повеќе мерки за заштита: како што се заштита од преоптоварување; прегрее заштита; заштита на фаза инсуфициенција; undervoltage заштита; одводнување додека престане да работи; стартување под притисок на состојба е нула.

  Висока сигурност, долго циклус одржување, многу ниска потрошувачка на масло (масло за заштеда), ниска енергија (заштеда на енергија), овие драматично намалување на општите трошоци на работење на нашите компресори за воздух.

  38f43e6a1 [1]

   

  Опсег на примена:
  BC - М1 праволиниска шише дува машина е еден вид на ПЕНП-е-NVP беше рака сечат ембрион автоматско шише дува опрема, во споредба со целосно автоматско машина, машина е најголемата карактеристика на тип автоматски Човечки пренесување шише ембрион, ембрион може да се потпре само на вештачки да се заврши. Оваа машина може да се разнесени најголем 1500 ml ПЕТ како суровина на било која форма на шише газиран пијалок, минерална вода шишиња, козметички шишиња, големи diameterhigh температура отпорни bottlesother пакување сад. Производството на шише од 1000 шишиња / час до 1200 шишиња / час, различен дизајн specificationsconfigurationstructure може целосно да се задоволат потребите на различни клиенти во homeabroad.

  Специјални точка:
  1> систем за контрола микропроцесор, стабилни перформанси.
  2> Инфрацрвена светлина цевка за греење, силна продорен моќ, ротација од шишиња образувам се загрева, орбита, униформа греење, rapidreliable.
  3> цевки во областа на греење, како одраз плоча widthheight се прилагодливи, со цел да се прилагодат на шишиња од различна структура на палка греење, со автоматски уред за издувни гасови, за да се обезбеди дека патот на константна температура.
  4> Безбедно авто-уред за заклучување, кога процесот не успее, програмата автоматски ќе се сменат во безбедна состојба.
  5> Секоја акција е управувано од страна на цилиндар, ниско ниво на бучава.
  6> Процесот на производство е полуавтоматски имаат значително подобрена, заштеда на инвестиции, висока ефикасност, лесен за ракување, едноставно maintenancehigh безбедност, итн

  Технички параметри:

  Проект единица BC-М1 BC-M2 / 5L BC-M2 BC-M / 10L BC-MJ2 / 2L
  продуктивноста БПХ 1000-1200 800-1000 2000-2500 200-300 1200-1800
  максимален капацитет L 2 5 1.5 10 2
  На рамен дијаметар ММ 38 200 38 260 105
  Max.Bottle Hight ММ 300 300 300 450 200
  Tensiled istance ММ 260 260 260 400 180
  број празнина говеда 1 2 2 1 2
  топлинска моќност kw 14 48 32 48 48
  Употреба на сила kw 14 32 16 16 16
  Снабдување со електрична енергија 380V 60Hz 3phase
  Притисок на работа МПА 0.8 0.8 0.8 0.8 0.8
  Удар воздушен притисок МПА 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5
  Големина (L * W * H) ММ 2.0 * 1.6 * 2m 4.2 * 1.8 * 2 милиони 2.6 * 1.7 * 2 милиони 3.2 * 1.6 * 2m 2,8 * 1,6 * 2m
  Тежина Т 1.2 3.6 1.5 3.0 2.0

 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Онлајн Chat!