pet jar factory and manufacturers | Bengo

миленичиња тегла

Краток опис:

Спецификации: ПЕТ Предоблик 100% сосема нов ПЕТ материјал Високо ниво на транспарентност изгледа висока цврстина и Најниска стапка на толеранција на дебелина на ѕид ПЕТ изврши серија: PCO 28mm стандард 1881/1810 од 12g до 64G, dia.30mm образувам од 13G на 43 килограми ,. Dia.38 топла исполнет, тегла образувам, галон сериозни образувам и различни сериозни масло за јадење образувам, може да се разнесени шише капацитет од 250 ml и 350 ml, 500 ml и 600 ml, 1000 ml, 1500 ml и 2000 ml, 3 литри, 5 литри, 10 литри, 18,9 литри на сите видови ...


 • ФОБ Цена: Козметички Предоблик USD0.04 - 0.12 / парче
 • ФОБ Цена: шише капаче USD0.03 - 0.1 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 50,000Pcs
 • Набавка Способност: 1,000,000 / 30days
 • Порт: Ningbo / Шангај / Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T & L / C
 • Пакување: Картон со печатење
 • детали за производот

  Тагови производ

  111

  Спецификации:
  ПЕТ Предоблик 100% сосема нов ПЕТ материјал
  Високо ниво на транспарентност изгледа
  висока цврстина и Најниска стапка на толеранција на дебелина на ѕид

  ПЕТ изврши серија:
  PCO 28mm стандард 1881/1810 од 12g до 64G, dia.30mm образувам од 13G на 43 килограми ,. Dia.38 топла исполнет, тегла образувам, галон сериозни образувам и различни сериозни масло за јадење образувам, може да се разнесени шише капацитет од 250 ml и 350 ml, 500 ml и 600 ml, 1000 ml, 1500 ml и 2000 ml, 3 литри, 5 литри, 10 литри, 18,9 литри на сите видови на контејнери за пијалок пакување, итн

  DFG

  Нашите капачиња на располагање:
  28mm PCO1810 и 1881 видови на пијалоци капа / 30мм вода капа / 38mm топла сок капа / 42mm вода капа / нафта шише капаче со прес стил / 5gallon барел капа / пластика се справи, итн
  ПП 100% нов материјал
  на располагање боја
  на сите видови на големина на вратот на располагање
  за испорака во најкраток
  од 15 години искуство во producting со добро опремени објекти и одлична контрола на квалитетот во сите фази на производство.
  Одбрана од висока температура и притисок.
  Различни големини вратот (согласност со барањата на клиентите).
  ОЕМ и ODM услуга.
  Топлина и доказ за испорака време.
  Сите капи се направени од пластичен материјал (храна одделение), која има положено овластување на здравствената организација на кинеската влада.

  Суровина со боја додаток за ПЕТ Предоблик и капа продукција - Пакување - Loading Во садот - Испорака:

  3333 [1]


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!